Witam!
Chłodnia

Dmuchawa niejedno ma imię

Dmuchawy możemy nabyć zarówno do zastosowania przemysłowego i wtedy powinniśmy sięgnąć na przykład po modele śrubowe, jak i takie, które wykorzystamy we własnym gospodarstwie domowym. Te pierwsze są o wiele bardziej skomplikowane, posiadają dysze chłodzące, noże, osuszacze itp.

Często dmuchawa, z którą mamy do czynienia na hali produkcyjnej, a ta domowa nie ma ze sobą nic wspólnego poza… nazwą i tym, że obie opierają się na wydmuchiwaniu powietrza. Jak to możliwe? Poniżej przestawimy to na podstawie dmuchawy do liści, która może być przydatnym gadżetem w ogrodzie, ale na pewno nie przyda się w żadnym z zakładów produkcyjnych.

 

Rodzaje dmuchaw ogrodowych

Jeżeli chodzi o dmuchawy do liści, to wyróżniamy dmuchawy spalinowe oraz elektryczne. Modele spalinowe mają te zaletę, że można się z nimi spokojnie przemieszczać i nie jesteśmy ograniczeni długością przewodu. Stąd też takie rozwiązanie polecane jest osobom, które posiadają duże ogrody i chcą wykorzystywać dmuchawę na dużej powierzchni. Ale brak przewodu to nie jedyna zaleta dmuchaw spalinowych. Kolejną jest większa moc, która to bezpośrednio przekłada się na szybsze działanie urządzenia.

 

Dmuchawa i odkurzacz w jednym

Podstawowe wersje dmuchaw do liści mają za zadanie pod wpływem wydmuchiwanego powietrza, zmieść liście i przesunąć je dalej. Tym samym dmuchawa zastępuje tradycyjne grabie. Ale decydując się na zakup takiego pomocnego urządzenia ogrodowego, warto zastanowić się nad opcją z odkurzaczem. Dzięki tej funkcji liście można zasysać do środka, tak jak ma to miejsce w odkurzaczach i tym prostym oraz szybkim sposobem pozbyć się ich z ogrodu całkowicie.

Takie dmuchawy są nieco droższe, ale ich funkcjonalność jest niebywała. Wystarczy przespacerować się po trawniku z włączoną dmuchawą, a po liściach i innych niewielkich odpadach nie będzie śladu. Bez schylania się, wrzucania liści do worka i brudzenia sobie rąk. Jednym słowem wygoda w czystej postaci! Kto raz wypróbuje tego urządzenia, prawdopodobnie nie będzie wyobrażał sobie bez niego pielęgnacji ogrodu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *