Witam!
Przemysł

Dmuchawy – co warto o nich wiedzieć?

Zastosowanie dmuchaw jest tak duże, że bardzo często nawet nie zdajemy sobie sprawy z tego, do czego można ją wykorzystać. Niektórym słowo dmuchawa, może kojarzyć się wyłącznie z taką, która wykorzystywana jest w warunkach domowych. A prawdą jest, że jej ogromne zalety wykorzystują firmy produkcyjne i zakłady, które bez dmuchaw nie byłyby w stanie wykonywać swojej pracy. Przemysłowe dmuchawy to bardzo często urządzenia o ogromnych gabarytach, które pełnią różne zadania.

 

Rodzaje dmuchaw

W sprzedaży dostępne są różne rodzaje dmuchaw, których wybór zależy od zastosowania oraz wymaganych parametrów. Do najczęściej kupowanych dmuchaw zaliczmy z pewnością dmuchawy śrubowe,  Rootsa, odśrodkowe oraz bocznokanałowe. Te pierwsze należą do dmuchaw nowoczesnych, a co się z tym wiąże cechują się wieloma parametrami, których próżno szukać w starszych modelach. Przykład? Otóż dmuchawy śrubowe pozwalają w znacznym stopniu obniżyć poziom hałasu. A to z punktu widzenia pracownika, który pracuje przy maszynie osiem, a czasami nawet i dziesięć godzin jest bardzo istotne. Ponadto dmuchawy śrubowe w porównaniu chociażby do dmuchaw Rootsa pobierają mniejszą ilość energii. Stąd też są rodzajem dmuchaw, w które warto zainwestować!

 

Gdzie znajdują zastosowanie dmuchawy przemysłowe?

Jak już wspomniano, dmuchawy znajdują się na wyposażeniu wielu firm produkcyjnych, ale ich zastosowanie jest o wiele szersze. Mianowicie są one wykorzystywane m.in. w rolnictwie oraz w oczyszczalniach ścieków. Napowietrzają one bowiem zbiorniki, jak również myją filtry piaskowe, które służą do uzdatniania wody pitnej… Jak widać trudno wyobrazić sobie dzisiejszy świat bez wynalazku, jakim jest dmuchawa, której większość z nas nawet nie wie, jak wiele zawdzięcza… Jaka jest cena takiej dmuchawy?

Wszystko uzależnione jest od modelu, gabarytów i innych parametrów. Jeżeli masz jakieś pytania i jesteś zainteresowany kupnem dmuchawy, to skontaktuj się z nami, a my odpowiemy na wszystkie pytania!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *