Witam!
Linia produkcyjna

Dysze chłodzące – niezbędne w procesie obróbki

W sklepach mamy całe mnóstwo cudownie wyglądających przedmiotów, które kuszą nas, aby po nie sięgnąć. Mowa tutaj między innymi o meblach oraz różnego rodzaju dekoracjach do domu. Odwiedzając sklepy z wyposażeniem wnętrz możemy zobaczyć niezliczoną ilość rzeczy w różnym stylu, choć tym dominującym jest raczej modny od kilku sezonów styl skandynawski.

Jednak aby produkty, które będą cieszyły nasze oko, a także służyły nam w naszych domach trafiły do sprzedaży, muszą najpierw przejść skomplikowany proces produkcyjny. W przypadku marketów i produkcji na masową skalę, to mamy do czynienia z całym sztabem ludzi, którzy odpowiadają na poszczególne elementy, obróbkę itp. A do obróbki niezbędny jest odpowiedni sprzęt.

 

Dysze chłodzące – co to takiego?

Dysze chłodzące mają za zadanie za pomocą niewielkich ilości sprężonego powietrza chłodzić obrabiany produkt. Ich zastosowanie jest uzasadnione wtedy, gdy dochodzi do wytworzenia wysokiej temperatury. I dotyczy to zarówno przedmiotu, który jest obrabiany, jak i samego sprzętu, którym tej obróbki się dokonuje. W sprzedaży dostępne są różne dysze chłodzące, które w zależności od możliwości, jakie dają, mogą się od siebie znacznie różnić cenowo.

 

Do czego wykorzystuje się dysze chłodzące?

Wspomniano już, że dysze wykorzystywane są w procesach obróbki. Ale do czego konkretnie? Otóż chłodzenie punktowe bywa niezbędne podczas frezowania, szlifowania, wiercenia czy toczenia. Podane przykłady są tylko namiastką tego, do czego używa się dysz chłodzących.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *