Witam!
Wentylatory przemysłowe

Kondensacyjny a adsorpcyjny osuszacz powietrza

Zimą, kiedy ogrzewamy mieszkanie, powietrze staje się suche i zazwyczaj znika problem z nadmierną wilgocią. Ale w pozostałych porach roku zbyt duża wilgotność powietrza może być problematyczna, ponieważ będzie powodowała grzyby i pleśnie. Na szczęście są sposoby na to, aby do takiej sytuacji nie dopuścić. I nie wymaga to żadnego wysiłku.

Wystarczy, że kupimy chłodniczy osuszacz powietrza, który zadba o to, aby w powietrzu nie unosiło się zbyt dużo wilgoci, która może prowadzić do nieprzyjemnych konsekwencji. Nie tylko wizualnych, ale i zdrowotnych…

 

Osuszacz powietrza kondensacyjny

Składa się ze sprężarki, elementu rozprężnego, wymiennika ciepła oraz wentylatora. Jego działanie opiera się na tym, że schładza on powietrze poniżej tzw. punktu rosy, a następnie zbiera wilgoć, która się skrapla. Innymi słowy dochodzi do kondensacji. Osuszanie powietrza przy użyciu osuszacza kondensacyjnego jest bardzo skuteczne oraz ekonomiczne. W zależności od potrzeb i metrażu, na jakim chcemy używać osuszacza kondensacyjnego możemy wybrać wśród niewielkich modeli, jak również takich, które mogą pracować nawet na powierzchni sięgającej do 100 m².

 

Osuszacz powietrza adsorpcyjny

Osuszacze adsorpcyjne posiadają wbudowany rotor, który pochłania wilgoć do przeznaczonego do tego zbiorniczka. To co jest dla nich charakterystyczne, to stałe osuszanie powietrza na takim samym poziomie – bez względu na jego wilgotność. Warto dodać, że osuszacze adsorpcyjne nie nadają się do używania na budowach i wszędzie tam, gdzie jest zanieczyszczone, zapylone powietrze. 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *