Witam!
Produkcja

Prawidłowe używanie noża powietrznego

Nóż powietrzny bardzo często wykorzystywany jest w zakładach produkcyjnych i służy w nich do zdmuchiwania różnego rodzaju pyłu, trocin, wody bądź innej cieczy. Ponadto noże te, a konkretnie wytwarzany przez nie odmuch wykorzystywany jest do tworzenia kurtyn powietrznych.

Jednym słowem na wielu stanowiskach pracy są one praktycznie niezastąpione… Zastanawiacie się czy taki nóż powietrzny pobiera dużo energii i jak wygląda kwestia hałasu? Nie da się odpowiedzieć na te pytania jednym zdaniem, ponieważ ma na to wpływ wiele składowych. Jakich? Wyjaśniamy!

 

Odpowiedni montaż

Nóż powietrzny powinien być odpowiednio dobrany do konkretnej aplikacji, aby idealnie do niej pasował. Ważne jest też prawidłowe ustawienie, które wbrew pozorom nie jest czymś banalnie prostym i wymaga posiadania stosownej wiedzy. Dlatego jeżeli nigdy nie ustawialiśmy noża powietrznego, to najlepszym wyjściem będzie powierzenie tego zadania profesjonaliście. Dzięki temu będziemy mieli pewność, że wszystko jest ustawione tak, jak być powinno, a to z kolei będzie się przekładało na możliwie najmniejsze zużycie prądu i niski poziom hałasu podczas pracy.

 

Odmuch – co warto o nim wiedzieć?

Na pewno trzeba mieć świadomość tego, że około 70 do 80% sprężonego powietrza zużywane jest na odmuch. Dlatego tak istotne jest precyzyjne ustawienie jego kierunku, jak również kąta padania wytwarzanego strumienia powietrza. Na koniec dodajmy, że to właśnie odmuch odpowiada za generowany hałas… Wysokiej jakości nóż powietrzny i jego prawidłowe ustawienie to gwarancja długoletniego użytkowania i zadowolenia z możliwości, jakie daje!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *