Witam!
Oczyszczacz powietrza

Osuszacz powietrza – co warto o nim wiedzieć?

Wilgotne powietrze na dłuższą metę nie jest pożądane, ponieważ pod jego wpływem rozwijają się grzyby i pleśń. W warunkach domowych, jeżeli w pomieszczeniach znajduje się zbyt dużo wilgoci, to bardzo szybko dostrzeżemy ją na ścianach. A przemywanie w pomieszczeniach, w których rozwijają się pleśnie i wdychanie ich nie jest niczym zdrowym i w związku z tym, jeżeli grzyb pojawi się na ścianie, to czym prędzej powinien zostać zlikwidowany.

Są też sposoby na to, aby nie dopuścić do jego pojawienia się. Jedną ze skutecznym metod jest zainwestowanie w chłodniczy osuszacz powietrza. Jego uruchomienie skutkuje tym, że para wodna ulega kondensacji, a tym samym zmniejsza się ilość wody, jaka unosi się w powietrzu.

 

Nie za duża, nie za mała wilgotność powietrza…

Wspomniano już o tym, że zbyt duża wilgotność nie prowadzi do niczego dobrego. Ale czy podobnie jest również w drugą stronę, a co się z tym wiąże czy można „przesuszyć” powietrze, co również nie będzie pozytywnie wpływało na nasze zdrowie? Okazuje się, że tak. Bowiem optymalna wilgotność pomieszczenia waha się między 40 a 60 procent. Jeśli taką mamy, a mimo to kupimy chłodniczy osuszacz powietrza, w efekcie czego wilgotność spadnie poniżej zalecanej dolnej granicy, to możemy zacząć borykać się z takimi dolegliwościami jak wysychanie spojówek, problemy z górnymi drogami oddechowymi oraz suchą skórą.

 

Osuszacz domowy a budowlany

Osuszacze powietrza kupowane są nie tylko do mieszkań, ale również zakładów pracy, ponieważ czasami utrzymanie określonej wilgotności jest konieczne, aby dane prace mogły być wykonywane. Modele domowe wyróżniają się bardzo cichą pracą oraz niskim zużyciem energii. Z kolei osuszacze budowlane pobierają dużą ilość energii, ale są przy tym bardzo wydajne oraz przystosowane do pracy w tzw. trudnych warunkach – odporne na uderzenia, posiadające stalowe obudowy etc. Wybierając chłodniczy osuszacz powietrza warto zwrócić uwagę na takie parametry jak zużycie prądu, wydajność, pojemność pojemnika na wodę oraz przepływ powietrza.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *