Witam!
Fabryka

Właściwe przeszkolenie to podstawa

Dobry pracownik to taki, który przeszedł wszystkie niezbędne szkolenia i w pełni wykorzystuje zdobytą wiedzę. Wówczas możemy mówić o wydajności i o wykorzystywaniu posiadanego potencjału. Dlatego też tak ważne jest odpowiednie przeszkolenie do pracy na konkretnym urządzeniu. Kolejną kwestią jest bezpieczeństwo pracownika.

Kiedy nie wiemy jak działa dana maszyna, na co musimy uważać i czego nie możemy robić, to możemy nie zdawać sobie sprawy z potencjalnych niebezpieczeństw. Bo z pozoru prosta czynność może okazać się bardzo ryzykowna. Reasumując, bez odpowiedniego szkolenia nie należy podejmować pracy na stanowisku, na którym mamy do czynienia z różnego rodzaju maszynami. Taka instrukcja obsługi powinna dotyczyć również dmuchaw powietrza, z wyjaśnieniem czym są noże powietrzne.

 

Noże powietrzne – zasada działania

Zastanawiacie się nad tym, czym są obcobrzmiące noże powietrzne? Otóż taki nóż to nic innego, jak dysza, która ma za zadanie dostarczać płaski strumień sprężonego powietrza. Noże te mają duże zastosowanie w przemyśle, ponieważ przy ich użyciu można osuszać konkretną powierzchnię, jak również zdmuchiwać pył czy inne zabrudzenia z danej powierzchni bądź przedmiotu. Ich zaletą jest to, że bardzo szybko i skutecznie są w stanie wysuszyć nawet duże powierzchnie. Dlatego przedsiębiorcy z wielu branży wykorzystują ich możliwości, zakupując je do swoich firm.

 

Zastosowanie noży powietrznych

Noże powietrzne mają bogate zastosowanie w przemyśle produkcyjnym, w którym nawet niewielkie ilości wilgoci negatywnie wpływałyby na proces produkcyjny. Stąd też spotkać można je w przemyśle spożywczym, farmaceutycznym czy tekstylnym. W przypadku, gdy mamy do czynienia z wysoką temperaturą idealnie sprawdzają się noże wykonane ze stali nierdzewnej. Gdzie jeszcze wykorzystuje się noże powietrzne? Na pewno podczas laminowania, drukowania, pakowania, jak również napełniania form. Warto dodać, że nowoczesne noże, które swoją pracę opierają na najnowszych technologiach, pozwoliły zminimalizować natężenie hałasu, dzięki czemu praca przy takim urządzeniu jest bardziej komfortowa.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *